Kangasala SK on saanut Jukolan ja Venlojen viestin järjestämisoikeuden vuodelle 2019. Vuoden ajan hiottu hakemus vakuutti Jukolan johtoryhmän siitä, että Kangasala täyttää vaadittavat kriteerit. – Maasto on…
Tärpit

”Aivan tavallinen työviikko” päättyi massiiviseen sydäninfarktiin – Nyt Kaisa Loponen auttaa työpaikkoja voimaan paremmin: ”Elämä on pääsääntöisesti arkea oltiinpa töissä tai kotona”

Uusi metallifestari jyrähtää Vesaniemessä heinäkuun lopulla – Kangasalan Hevipäiville monipuolinen kattaus kotimaisia hevibändejä

Liian helpolta tuntunut englannin ylioppilaskoe hämmensi Kangasalan lukion abeja – ”Pelottaa, että olen ymmärtänyt jotain väärin”
Tuoretta

Valtuustoaloitevastaus: Sahalahdelta voi päästä pian laboratorioon palvelubussilla

Katujen puhdistus alkoi Kangasalla – Hiekoitushiekkaa on väylillä talven jäljiltä poikkeuksellisen paljon

Kun arkunkantajia on liian vähän, seurakunnan tuoreet vapaaehtoiset tulevat apuun – ”Jos kyynel tulee silmään, se saa tullakin”

Mielipide: Liikunnan iloa turvallisesti ja suurella sydämellä

Nyt alkaa finaalipaikan metsästys – Kangasala hyökkää Hämeenlinnan kimppuun

Kansanedustaja teki kirjallisen kysymyksen Ysitien nelikaistaistamisesta – jos rahoitus löytyy, moottoritie voi jatkua Tampereelta Suinulaan saakka

Ruutanalainen Pasi Heinonen ajoi koiravaljakollaan MM-kultaa – ”Mitali on itselle todistus siitä, että osataan homma kohtuuhyvin”

Mielipide: Jatkuva parantaminen osaksi kaupungin päivittäispalvelua

Juha Salminen väänsi jälleen Suomen mestariksi
