Isossa kuvassa kukaan ei varmasti vastusta ammattioppilaitoksen rakentamista Pikkolaan, mutta kenttien menetys on ymmärrettävästi iso takaisku muun muassa jalkapalloilijoille.Sama paikka toimii koululiikunnan areenana ja…
Lisää luettavaa

Mielipide: Kangasalla riittää tonttimaata kaikille, kunhan luonto- ja ympäristöarvot huomioidaan

Eveliina Kauppisen ja Antti Miettisen Suomatkaan rakennuttama koti Ahonlaita on lapsille hyvä paikka kasvaa – ”Tämä on meidän loppuelämän koti”

Asuntosäätiön ensimmäinen kohde Lamminrahkaan valmistui – ”Rakentaminen eteni ennakoitua nopeammin”

Pikkolassa siirryttiin hiihtolomalle pilkkimällä, hiihtämällä ja hyggeilemällä: ”On kiva, ettei tänään tarvinnut tehdä enää kouluhommia”

Vuoden rakennushanke on Ilkossa sijaitseva omakotitalo Tikka – Työryhmällä tiukka äänestys voittajasta, hävinnyt kohde sai kunniamaininnan
Tuoretta

Puijo työnsi Kangasalan tukalaan rakoon – Kova kimmoke päätti Pölläsen pelin

Hyvä kysymys: Vieläkö uimahallirakennuksen vajoaminen jatkuu? -”Painuminen on hidastunut tai jopa loppunut”

Pääkirjoitus: Poliittiset voimasuhteet muutoksessa

Näin paikalliset seurat toimivat viikolla 17

Kangasalan pääkirjastoon avataan pian uusi tila, jonka keskiössä ovat nuoret ja pelikonsolit: ”Tämä on oikeastaan alkusysäys”

Kaksi kangasalalaistoimijaa sai Pirhan kohdeavustusta, sydänyhdistys jäi ilman

Kottaraiset kaipaavat lisää koteja – Nämä asiat kannattaa huomioida pönttöpuuhissa

Kaupunkiyhdistys esittää suojatien palauttamista K-Supermarketin oven kohdalle: ”Suojatien tuominen takaisin väliaikaisesti vähentäisi riskiä, että joku jää auton alle”

Pentti Hietanen nousee vappuna lavalle viihdeorkesterin kanssa – Kangasala-talossa kuullaan klassikkoja kotimaasta ja maailmalta
