Kun valtuutetut tekivät ensimmäisen konkreettisen ja raskaan säästöpäätöksen, se tapahtui uutuuttaan hohtavassa valtuustosalissa. Ajankohta ei olisi voinut olla huonompi.Vastakkain asettuivat nimittäin säästöt ja…
Lisää luettavaa

Valtuustossa neljän aloitteen ilta – kokous keskusteli Sahalahden rantakaavoituksesta: ”Tämä hanke pantiin alulle jo 90-luvun alussa”

Kaupunginjohtaja: Talouden ennuste parantunut selvästi – ”Jos ei tule yllätyksiä, parhaimmillaan talous- ja tuottavuusohjelmaa ei tarvitse jatkaa”

Valtuustoaloitteilla halutaan ratkaisu Ruutanan parkkiongelmiin, kaupungin poistumista X:stä ja senioreille maksuttomia uimahallivuoroja

Keskustan uusi kaava herätti keskustelua valtuustossa – ”Me olemme luonnonläheinen kaupunki, ja sen on hyvä näkyä myös kaduillamme”

Katso kokouksen tallenne: Valtuusto päätti Kunnantien keskustelua herättäneestä kaavamuutoksesta
Tuoretta

Teemu Kraneisilla kolmen maalin ilta KPK:ta vastaan – ”Tänään ensimmäinen hyvä pelini tällä kaudella”

Mäntyharjulla juhlistettiin Tiiamari Sievästä – Kangasalan voitto kruunasi illan

Helmikuun Ystävien Majataloillassa puhujana naistyökoordinaattori Anne Pohtamo-Hietanen ja esiintyjänä Lars Edbergin ja Jarkko Joupin duo

Muistokirjoitus: Kotirintamalotan elämän perustana oli ”Koti – uskonto ja Isänmaa”

Anton Äikäs juhlii 30-vuotissyntymäpäiväänsä ja soololevyä Kangasala-talossa – ”Konsertti perustuu pääosin itse kirjoittamiini biiseihin”

Helmat hulmusivat nyt Kangasala Areenalla – Katso runsas kuvakooste perjantain vanhojen tansseista

Mielipide: Ikäihmisten palveluiden suunta on väärä

Jatkuuko Voice of Finland -matka? Kangasalalainen Micu Ohtonen nähdään televisiossa tänään perjantaina

Pohtiolammen lintutorni saa uuden kodin Oriveden Pappilanniemestä
