Kaupunginjohtaja Oskari Auvinen lähetti videotervehdyksen kangasalalaisille. Hän kertoo alla olevalla videolla, miten Suomen hallituksen eiliset linjaukset näkyvät kaupungin toiminnassa. Auvisen mukaan poikkeuksellinen…
Lisää luettavaa

Kaupunginjohtaja: Talouden ennuste parantunut selvästi – ”Jos ei tule yllätyksiä, parhaimmillaan talous- ja tuottavuusohjelmaa ei tarvitse jatkaa”

Mitä kuuluu Lamminrahkalle? Kaupunginjohtajan katse on vuodessa 2040: ”On syytä olla iloinen, että olemme päässeet tässä vaiheessa jo näin pitkälle”

Talousarvioesitys: Kaupunki tekee ensi vuonna 2,7 miljoonaa euroa alijäämää – ”Vielä on matkaa, mutta suunta on oikea”

Koronarokotukset käynnistyvät syyskuussa – yli 80-vuotiaat voivat varata ajan jo nyt

Kangasalle noin miljoona euroa maksaneen tekopohjavesihankkeen kaatuminen ei harmita kaupunginjohtajaa: ”Päätös on erittäin hyvä”
Tuoretta

Gallup: Päättäjäkaartin nuorentuminen ja uusiutuminen on hyvä asia kaupunkilaisten mielestä – ”Vaihtuvuus mahdollistaa uutta toimintaa ja uusia ajatuksia”

Maastopalovaroitus voimassa Pirkanmaalla pääsiäisen ajan – ”Risujen ja roskien polttaminen pitää jättää toiseen viikonloppuun”

Valtuusto äänesti konserniohjeesta – ”Maksajilla tulee olla oikeus tietää, miten heidän omistamiaan yhtiöitä johdetaan”

Poliisilta: Ponsantiellä ylinopeutta ajanut määrättiin ajokieltoon

Näin pääsiäinen vaikuttaa palveluihin Kangasalla

Pirkanmaan Osuuskauppa lisää ruoan pikatoimituksia Kangasalla – Wolt alkaa kuljettaa myös S-marketista

Sielulleen kodin ortodoksisuudesta löytänyt Anitta Toivio rakentaa rukoushuonetta kohtuun kuolleen poikansa muistolle – ”Suruni on muuttunut kirkkaaksi suruksi”

Mielipide: Kuolinsiivous kannattaa aloittaa hyvissä ajoin

Kangasalan hylätyissä äänissä korostuivat tyhjät liput ja sekaannukset: ”Valitettavasti paljon oli myös niitä, joissa äänet ovat menneet ristiin vääriin lippuihin”
