T iedätkö mitä tarkoittaa neuloosi? Se ei ole mikään vakava sairaus, mutta jonkinlainen pakkomielle se on. Neuloosi on hurmostila. Se tarkoittaa tilaa, jossa neulepuikot ja langat ovat koko ajan käsissä. Jos…
Lisää luettavaa

Kolmen kunnan yhteistyö kirittää matkailualan yrityksiä ”digiloikkaan” – Uusi sivusto tarjoaa inspiraatiota kansainvälisille ja kotimaisille reissaajille

Vehoniemen Automuseo palkittiin vuoden Visit Tampere Award -palkinnolla – finaalissa kaksi yritystä Kangasalta

Luonnosta inspiraatiota ja voimaa ammentava suunnittelija Merja Palin loi metsälle omistetun neulekirjan – ”Tarvitsen haasteen tehdä jotakin, mitä en ole ikinä tehnyt”

Längelmäveden pyöräilyreitti lisättiin tänä kesänä Järvien reitit -reitistöön – Katso kuvat toimittajamme matkasta Vesijärven ympäri

Kangasala, Pälkäne ja Kuhmoinen loivat luonnonläheisiä kyliä nostavan Lakeland Villages -brändin – digikampanja kokoaa vinkit hiihtolomalle
Tuoretta

Honkasen Puutarha sulkee kaksi puutarhamyymälää Tampereella, Kangasalla toiminta jatkuu: ”Kun maailma muuttuu ympärillä, niin omaakin toimintaa on muutettava”

Paikkaneuvottelut nostattivat tunteita myös valtuustossa – ”On yleensäkin vaikea ymmärtää, jos vaalitulosta ei kunnioiteta”

7 miljoonaa euroa positiiviseksi muuttunut tilinpäätös jakoi valtuutettujen mietteitä – ”Miekalla on aina kaksi terää ja toinen puoli asiassa on se, millä hinnalla tämä kaikki on tehty”

Sydänleikkaus ja siihen valmistautuminen värittivät Anni Luotoharjun yo-kevättä – ”Olen onnellinen, että saan viettää ylioppilasjuhlaa”

Valtuusto keskusteli Kirkkoharjun koulun tulevaisuudesta – ”Keskusta kehittyy kovaa vauhtia, voisiko sen koulu pysyä muutoksessa mukana?”

Katso nimet: Tällaiset olisivat lautakuntien kokoonpanot uudella valtuustokaudella

Katso nimet: Tällaiset ovat esitykset valtuuston ja hallituksen puheenjohtajapaikkoihin tulevalle kaudelle

Katso kokouksen tallenne: Valtuusto päätti lisäpuheenjohtajasta ja kaupunginhallituksen koon kasvattamisesta

Harrastamisen Kangasalan mallin jatko turvattu – Avi myönsi tukea myös pienemmille toimijoille
