Kangasalan Sanomien printtilehdessä 7.7 ja verkossa 6.7 julkaistussa poliisi-jutussa oli virhe. Juttu on julkaistu printissä otsikolla ”Moottoripyöräilijä ajoi yli kahtasataa” ja verkossa otsikolla ”Poliisi…
Tuoretta

Huhtikuun vaalit ovat monella tapaa poikkeukselliset, sanoo vaaliasiantuntija Sami Borg: ”On kiinnostavaa nähdä, mitä varsinkin reuna-alueiden kunnissa tapahtuu”

EHDOLLA VAALEISSA Tua Onnela puhuu mahdollisuuksien tasa-arvon puolesta: ”Kaikilla pitäisi olla aito mahdollisuus kasvaa aikuiseksi, joka pärjää elämässä”

Huhtikuun Urkufesteillä soivat perinteinen urkumusiikki ja uudet sovitukset – ”Kun uruista tuleviin erilaisiin ääniin uppoutuu, unohtuvat arjen kiireet ja paineet”

Buserin uhkapeli toi jättipotin – Kangasalan vaihtopelaajat loistivat

EHDOLLA VAALEISSA Karo Kautosesta nuorille pitäisi järjestää lisää aktiviteettejä – ”Lapset unohdetaan siinä vaiheessa, kun he ovat nuoria”

”Olen kirjoittanut jokaisen sivun varmaan 50 kertaa” – Kaisa Riitamaa mietti jo kirjapolttajaisia, mutta esikoisromaanin julkistuksesta tulikin rakkausjuhla

Mielipide: Neurokirjon huomiotta jättäminen työelämässä ei ole vain yksilön haaste, vaan yhteiskunnallinen ongelma

Koulusäästöjen purkaminen ja maaseudun kehittäminen jakoivat mielipiteitä KS:n ja OAJ:n vaalipaneelissa – ”Maaseudulla ei kaivata hienoja kulttuuritaloja tai patsaita, vaan peruspalveluja”

EHDOLLA VAALEISSA Riku Seppälä haluaa edistää joukkoliikennettä ja esteetöntä rakentamista – ”Lähijunapysäkin mahdollistavaa asemakaavan muutosta tärkeää edistää Ruutanassa”
