Huumori, tuo hassu juttu. Tiedättehän. Osa tietää, osa ei. Onko lopulta mitään yhtä koomista kuin se, että kaverilla on täydellisen erilainen huumorintaju kuin itselläsi.Jää arvailujen varaan, kumman mielestä toinen…
Lisää luettavaa

Liutussa kasvanut Heikki Hela on ikuinen kangasalalainen – Juhlakeikalla Kangasalla piti soittaa toisenkin Heikin: ”Hän oli poikkeuksellinen, täysin ymmärryksen ylittävä lahjakkuus”

Kangasalan kasvot: Muusikko ja näyttelijä Timo Kahilainen: ”Olen saanut nauraa koko elämäni. Nauru löytyi jo ihan pienenä”

Kolumni: ”On surullista ajatella, että aikuisille ihmisille pitää muistuttaa, kuinka käyttäytyä työkaveria kohtaan kunnioittavasti”

Riku Suokas ja Johanna Tohni ovat asettuneet taloksi Vatialaan – remonttia sai seurata televisiosta
Tuoretta

Katso tästä Kangasalan seurakunnan kuolleet ja kastetut

Naudanlihaa ostetaan suoraan tiloilta, kun kaupassa hyllyt ovat välillä tyhjiä: ”Viime vuoteen verrattuna menekki on tuplaantunut”

Gallup: Onko jauhelihapula vaikuttanut elämääsi?

Puolustusvoimain lippujuhlan päivän ylennykset julki – Kangasalle yksi sotilasansiomitali

Pääkirjoitus: Jauhelihapula nosti esiin paikalliset tilat

Näin paikalliset seurat toimivat viikolla 23

Sahalahden kyläteatteri esittää farssikomedian, joka perustuu osittain ohjaaja ja käsikirjoittaja Janne-Tapani Simola Saarenkedon omiin kokemuksiin – ”Virheitä ei pidä pelätä. Ne ovat ainoita, mistä voimme oppia.”

Huippulibero ja kaksi lupausta sopimukseen – Ahtola lähteekin ulkomaille

Ensi kertaa kokoustanut uusi valtuusto valitsi puheenjohtajakseen Saana Vahvelaisen- rakennusjärjestys herätti vilkasta keskustelua
