Intouduin toimituksen tiistaipalaverissa muistelemaan, miten vappua vietettiin Kangasalla vielä 1980-luvun loppupuolella. Kangasalan Sanomien toimitilat sijaitsivat tuolloin Harjusolan liikekiinteistön toisessa…
Lisää luettavaa

Kolumni: Yksin vai yksinäinen? – ”Se on normaali tunne, jonka olen oppinut hyväksymään”

Kolumni: 1,2,3 sauna!

Suu makeaksi, jalalla koreasti tai lasten kanssa leikkimään – katso tästä, mitä kaikkea Kangasalla voi tehdä vappuna

Kolumni: Vaalityö on tehty – Uudet päättäjät miettikööt, miten äänestysinto saadaan nousemaan edes tasolle, jossa kaksi äänestäjää kolmesta käy vaaliuurnilla

Kolumni: Vahvistanko hyvää vai pahaa?
Tuoretta

Honkasen Puutarha sulkee kaksi puutarhamyymälää Tampereella, Kangasalla toiminta jatkuu: ”Kun maailma muuttuu ympärillä, niin omaakin toimintaa on muutettava”

Paikkaneuvottelut nostattivat tunteita myös valtuustossa – ”On yleensäkin vaikea ymmärtää, jos vaalitulosta ei kunnioiteta”

7 miljoonaa euroa positiiviseksi muuttunut tilinpäätös jakoi valtuutettujen mietteitä – ”Miekalla on aina kaksi terää ja toinen puoli asiassa on se, millä hinnalla tämä kaikki on tehty”

Sydänleikkaus ja siihen valmistautuminen värittivät Anni Luotoharjun yo-kevättä – ”Olen onnellinen, että saan viettää ylioppilasjuhlaa”

Valtuusto keskusteli Kirkkoharjun koulun tulevaisuudesta – ”Keskusta kehittyy kovaa vauhtia, voisiko sen koulu pysyä muutoksessa mukana?”

Katso nimet: Tällaiset olisivat lautakuntien kokoonpanot uudella valtuustokaudella

Katso nimet: Tällaiset ovat esitykset valtuuston ja hallituksen puheenjohtajapaikkoihin tulevalle kaudelle

Katso kokouksen tallenne: Valtuusto päätti lisäpuheenjohtajasta ja kaupunginhallituksen koon kasvattamisesta

Harrastamisen Kangasalan mallin jatko turvattu – Avi myönsi tukea myös pienemmille toimijoille
