Uutiset

Katso tallenne kokouksesta: Uusi valtuusto kokoontui ensimmäisen kerran

Kaupunginvaltuusto kokoontui toukokuussa vielä viimeisen kerran vanhalla kokoonpanolla, nyt huhtikuussa valitut valtuutetut ottavat paikkansa salissa. Kuva: Heli Keskinen

Kangasalan kaupunginvaltuusto kokoontui maanantaina ensimmäistä kertaa uudella kokoonpanollaan.

Valtuuston päätöslistalla oli muun muassa valtuuston puheenjohtajan ja varapuheenjohtajien vaali, kaupunginhallitusten jäsenten vaali ja vaalit eri lautakuntien jäsenistä sekä vuoden alussa voimaan astuneen, uuden rakennusjärjestyksen hyväksyminen.

Katso tallenne kokouksesta tästä:

Sisältöä ei voida näyttääEvästeasetuksesi estivät tämän sisällön latautumisen. Nähdäksesi sisällön, sinun on annettava suostumus sosiaalisen median upotusten (YouTube, X/Twitter, Instagram, Facebook) käyttöön. Voit muuttaa suostumustasi painamalla tästä.
MainosTilaa Kangasalan Sanomat alkaen 3,70 €.Tilaa tästä

Kommentoi

Lähettämällä kommentin, olet lukenut ja hyväksynyt kommentointiin liittyvät säännöt sekä tietosuojaselosteen.