Korvani olivat kyllä kuulleet useasti vaimoni lausumat sanat:– Tämän tuulikaapin seinät kaipaavat maalausta.Vitkasteltuani toimeenpanoa tajusin myöhemmin, että ne olivat rivitaloremonttimme avaussanat.Maalaamiselta…
Lisää luettavaa

Hanna-Leena ja Oliver Laszka hyppäsivät tuntemattomaan aloittaessaan vanhan hirsitalon siirtoprojektin 13 vuotta sitten – ”Villa Senobiasta tuli ihanampi kuin osasimme edes haaveilla”

Uuden kodin remontoiminen Kangasalan Raikussa tarjoilee Ilkka Koivulalle sopivaa ruumiinravintoa näyttelijäntyön vastapainoksi – ”Vanha talo elää ja hengittää aivan eri lailla kuin uusi”

Sariolan koulun keittiölle tehdään saneeraus – tarjouskilpailuun jätettiin vain yksi tarjous

Uudistuotannon hiljaiselo tiivistää kisaa saneerausurakoista myös Kangasalla – Onnistunut remontin teko vaatii asukkaan tarpeiden ymmärtämistä ja palveluasennetta

Kangasalalainen timpuri varoittaa ihmisiä haksahtamasta kalliisiin remonttitarjouksiin: ”Pistää vihaksi, kun kuulee näitä tarinoita”
Tuoretta

Lähestyvä ystävänpäivä voi herättää yksinäisyyden tunnetta – Sosiaalinen media luo paineita: ”Instagramissa näyttää kaikki ihan täydelliseltä”

Mäntyharjulla juhlistettiin Tiiamari Sievästä – Kangasalan voitto kruunasi illan

Teemu Kraneisilla kolmen maalin ilta KPK:ta vastaan – ”Tänään ensimmäinen hyvä pelini tällä kaudella”

Helmikuun Ystävien Majataloillassa puhujana naistyökoordinaattori Anne Pohtamo-Hietanen ja esiintyjänä Lars Edbergin ja Jarkko Joupin duo

Muistokirjoitus: Kotirintamalotan elämän perustana oli ”Koti – uskonto ja Isänmaa”

Anton Äikäs juhlii 30-vuotissyntymäpäiväänsä ja soololevyä Kangasala-talossa – ”Konsertti perustuu pääosin itse kirjoittamiini biiseihin”

Helmat hulmusivat nyt Kangasala Areenalla – Katso runsas kuvakooste perjantain vanhojen tansseista

Mielipide: Ikäihmisten palveluiden suunta on väärä

Jatkuuko Voice of Finland -matka? Kangasalalainen Micu Ohtonen nähdään televisiossa tänään perjantaina
